1999'dan Günümüze Baskı Çözümleri
  • İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1341 cad. No:45-47-49 Yenimahalle / ANKARA
  • 0312 394 68 00
    info@parkurmatbaa.com

UV Baskı İle Neler Basılır

UV Baskı ile Neler Basılır?

Dijital baskı tekniği matbaa sektörü tarafından kullanılmaya başlandığı günden itibaren basım alanında pek çok şey değişmiş ve geleneksel baskı teknikleri yavaş yavaş yerini bu alana bırakmaya başlamıştır. Çünkü UV Baskı geleneksel baskı teknikleri ile kıyaslandığında çok sayıda avantajı içinde barındırmakta ve bu da matbaa alanında ortaya çıkan ihtiyaçlara anında ve hızlı çözüm olanağı tanımaktadır. Eski yöntemlerde mürekkep solvent bazlı olması nedeni ile baskı işlemi ardından bir kuruma süresi gerekirken UV Baskı tekniği için bu durum söz konusu değildir. Bu anlamda reklam ve tanıtım ihtiyacı olan firmalara önemli bir avantaj kazandırmış ve günümüz matbaa sektöründe kullanılan önde gelen çalışmalardan biri haline gelmiştir.

UV Baskı Kullanım Alanları

Ankara iyi matbaa firmaları tarafından da tercih edilen bu teknikte boya tanecikleri mikro boyutlarda iken yüzeye baskı yapılmaktadır. Ardından devreye giren ultraviole ışıklar yüzeyin 1 saniyenin altında kurumasını sağlarlar. UV baskı özellikleri arasında gelen su, yağmur ya da güneş ışınları gibi olumsuz koşullara dayanıklı olması da işte bu sayede edinilir. Son derece kaliteli tasarımlar ortaya çıkması sağlayan bu teknik fotoğraf kalitesinde ürünler ortaya koyabilmekte ve bu da kullanıcılar tarafından memnuniyet ile karşılanmaktadır.

  • Cam yüzeyler
  • Ahşap Yüzeyler
  • Seramik Yüzeyler
  • Pleksi yüzeyler
  • Etiket Yüzeyleri
  • Telefon ya da tablet gibi elektronik eşyaların yüzeyleri gibi pek çok yüzey UV Baskı kullanım alanları içine girmekle birlikte günlük hayatta karşımıza çıkan daha bir çok yüzeyde bu çalışmalara rastlamak mümkündür.

UV Baskı Avantajları Nelerdir?

Parkur matbaa bu sistem sayesinde birbirinden farklı özelliklere sahip olan yüzeylere baskı yapabilmektedir. Ebat olarak da büyüklük gözetmeksizin baskı yapılabilen bu sistem aynı zamanda çevre dostu olması nedeni ile de tercih edilmektedir. UV baskı tercih nedenleri arasında ayrıca geleneksel baskı yöntemlerine göre çok daha hızlı sonuç vermesi gelir. Maliyet olarak da diğer baskı türleri ile kıyaslandığında çok daha ekonomik olan UV baskı fiyatları malzeme türü, ebat, uzunluk ya da ürün adedine göre değişkenlik gösterse de genel olarak düşüktür.