1999'dan Günümüze Baskı Çözümleri
  • İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1341 cad. No:45-47-49 Yenimahalle / ANKARA
  • 0312 394 68 00
    info@parkurmatbaa.com

Reflektif Etiket Nerelerde Kullanılır

Reflektif Etiket Nerelerde Kullanılır

Etiket baskı teknolojisi son yıllarda ivme göstermiş ve bu doğrultuda bilgisayar programlarından da önemli destek alarak ortaya çok farklı özelliklere sahip tasarımlar ortaya çıkmasını sağlamıştır. Artık hayatın hemen her alanında karşımıza çıkan etiket çeşitleri sadece tüketicileri bilgilendirmekle kalmayıp üzerinde firma adı ya da iletişim bilgileri de olması nedeni ile müşteriler ile etkili ve kalıcı bir iletişimin de köprüleri kurulmaktadır.

Reflektif etiket bu anlamda gerek kullanım alanları gerekse de sağladığı avantajlar sayesinde sanayi alanı başta olmak üzere firmaların ve tüketicilerin son derece fayda sağladığı tasarımlar arasında belki de ilk sırada gelmektedir.

Reflektif Etiket Nedir?

Dijital baskı olanakları sayesinde hayatımıza girmiş olan bu etiketler bir ürüne dikkat çekmeyi amaçlamak adına üretimi gerçekleşmektedir. Bir diğer adı reflektör etiket olarak da bilinen bu ürünler ışığı yansıtması sayesinde genellikle uyarı amaçlı alanlarda kullanılsa da teşhir ürünleri gibi malzemelere dikkat çekmek amacı ile tercih edilebilir.

Reflektif etiket özellikleri arasında ayrıca soğuk, yağmur ya da güneş ışınları gibi olumsuz dış etkenlere karşı uzun yıllar dayanıklı kalabilmesi de gelmekte ve bu da ürüne olan ilginin nedenini açıklamaktadır. Günümüzde uyarı tabelaları, iş makineleri gibi alanlarda yaygın olarak karşımıza çıksa da reflektif etiket kullanım alanları sadece buralar ile sınırlı değildir.

Reflektif Etiket Nasıl Üretilir?

Dijital baskı refrektörlü etiket üretiminde önemli bir yer tutan üretim tekniğidir. Parkur matbaa tarafından da seri olarak üretimi gerçekleşen bu tasarımlar istenile sayıda ürünü çok kısa bir sürede hazırlayarak bu alanda firmaların ihtiyacına en hızlı şekilde karşılık vermektedir. Reflektif etiket fiyatları uygun olması da bu kadar yaygın tercihinde etkili olmakta ve yapıştırıldığı yüzeyden kolay sökülmeyip uzun süre kalabilmesi farklı boy ve ebatlarda üretilmesi gibi özellikleri ile de öne çıkmaktadır.

Ankara iyi matbaa firmaları reflektif etiket alanında işletmelerin ihtiyacını karşılayacak üretimi yapabilecek kapasitededir. Ülkenin her köşesine kargo yolu ile de bu ürünleri en kısa sürede ulaştırabilen bu firmalar bu anlamda sektöre duyulan güvenin önemli bir parçasını oluştururlar.