1999'dan Günümüze Baskı Çözümleri
  • İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1341 cad. No:45-47-49 Yenimahalle / ANKARA
  • 0312 394 68 00
    info@parkurmatbaa.com

Etiket Baskı Çeşitleri

Etiket Baskı Çeşitleri

Etiket baskı matbaa ürünleri arasında hayatımızı kolaylaştırdığı kadar firmalar adına da etkili bir tanıtım ve iletişim aracı olarak ön plana çıkar. Üzerinde yer alan bilgiler doğrultusunda tüketiciler ya da kullanıcılar ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olmakla birlikte firma iletişim bilgileri gibi detaylar da etiket baskı çeşitleri için önemli bir özellik olarak kabul edilir. Bu nedenle son derece etkili bir reklam unsuru olarak da kabul edilen etiket tasarımlar yaygın kullanım alanları sayesinde geniş kitlelere ulaşmayı sağlamakla kalmayıp firma adının akılda kalmasını da sağlar. Çok farklı yüzeylere uygulanabilir olması ya da uzun yıllar dayanıklı şekilde yüzey üzerinde kalabilmesi de yine öne çıkan özellikleridir.

Etiket Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Ankara iyi matbaa firmaları tarafından bu alanda dünya genelinde yaygın olarak kullanılan teknoloji ile hayata geçirilen söz konusu tasarımlar solvaent ya da plastik bazlı olarak üretilebilmektedir. Bunlardan hangisinin tercih edileceği etiketin kullanılacağı yüzey ile ilgilidir. Etiket ihtiyacı olan sektörler bu nedenle sipariş verirken hangi sektörde yararlanılacağını da bildirir. Metal etiket gibi tasarımlar ile rulo etiket üretimi arasında fark vardır.

  •  Karton Etiket
  •  Şeffaf Etiket
  •  Özel Kesim Etiket
  •  Yuvarlak ya da Kare Etiket

gibi çeşitlere sahip olan etiket baskı çeşitleri fiyat olarak uygun olması nedeni ile de geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Etiket Baskı Özellikleri Nelerdir?

Etiket baskı özellikleri arasında elbette ilk sırada uzun yıllar kullanıma uygun dayanıklı yapısı gelir. Bu sayede en başta sanayi gibi alanlarda güneş ışınları ya da yağmur gibi olumsuz koşulla karşı direnç gösterebilmektedir. Etiket baskı teknolojisi sayesinde üzerinde yer alan yazılar uzun süre silinmeyeceği gibi yapışkanı da yüzeyden kolay kolay ayrılma yapmaz. Etiket baskı fiyatları da yine son derece ekonomik olması firmalar için düşük maliyet anlamına geldiği kadar bu tasarımların diğer özelliği olarak bilinmektedir.

Parkur matbaa etiket baskı alanında dünya genelinde yaygın olarak kullanılan teknoloji ile üretim yapmakta ve müşterilerin bu alandaki ihtiyaçlarına en hızlı şekilde karşılık verecek üretim kapasitesine sahiptir.