1999'dan Günümüze Baskı Çözümleri
  • İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1341 cad. No:45-47-49 Yenimahalle / ANKARA
  • 0312 394 68 00
    info@parkurmatbaa.com

Metal Etiket Nedir

Metal Etiket Nedir?

Metal Etiket dediğimiz etiket türü, genellikle ürünlerin tanıtımı, seri numarası, ürünün güç kriteri, ürünün yapılma tarihi gibi ürünün ve firmanın temel niteliklerini açıklamak amacıyla kullanılır. Ancak kullanım alanı fazlasıyla büyüktür. İlk başta dış mekanda dayanıklılığı ve uzun vadeli kullanımı sayesinde motorlu ,ev eşyaları, mobilya ve medikal gibi sektörlerde kullanılmaya başlanmıştır. Her yükseklik, kalınlık, boy ölçülerine göre basılabilmektedir. Metal etiket kategorileri mikron eloksalı ve Asit indirme etiketleri olarak ikiye ayrılır. Eloksal dediğimiz materyalde, alüminyum oranı fazladır ve etiket gerektiği kadar sağlamdır. Sağlam olmasının yanı sıra doğal yani natürel veya renk seçenekli eloksal kaplama ile dekoratif görüntüye de sahiptir.

Metal Etiket Özellikleri Nelerdir?

Metal Etiket, farklı boyutlarda ve kalınlıklarda üretilebilirler. Bu tarz şekilsel özelliklerinin ortaya çıkmasında etiketin hangi amaca hizmet edeceği de çok önemlidir. Alüminyum Etiket dediğimiz şey aslında Metal Etiket anlamına gelmektedir. İkisi aynı şeydir kısacası. Etiket, tek renkli ya da 4 renk seçeneği olarak üretilebilir. Metal etiket baskısında, logo gibi öne çıkarmak istediğimiz etkenler var ise eğer, o alanları siyah renkle bırakmak çok doğru bir seçenek olacaktır. Peki, ürünü bastırdınız; elinizde halihazırda bir Alüminyum Etiket tutuyorsunuz, bunu nasıl istediğiniz yere takabilirsiniz? Bu sorunun cevabını aşağıda sizin için cevapladık.

  • Çift taraflı bant yardımıyla tutturabilirsiniz
  • Yapışkanlı özellikle üretim yaptırabilirsiniz,
  • Son olarak hangi ürüne metal etiket takacaksanız eğer şartlar uygun olursa o ürüne vidalayabilirsiniz.

Asit İndirme Metal Etiket Nedir?

Metal Etiket kategorisi olan Asit İndirme Metal Etiket, görselin, tasarımın kısacası metal olan her yüzeyin üzerine asit dökerek aşındırma yapılma sonucunda işleme ortaya çıkması sonucunda ortaya Asit İndirme Metal Etiket çıkar. Dış alan için, çok zor şartlarda en yüksek dayanıklılık için en ideal etiket tipidir. Bu metal etiketler ile, profesyonel ve güzel bir görüntü elde etmek oldukça basit olmuştur. Güzel görüntüsünün yanı sıra uzun vadeli kullanım için de çok uygun bir etiket türüdür.

Eloksal Metal Etiket Nedir?

Metal etiketin materyali olan alüminyum üzerine özenle seçilen boyalarla yapılır, Aşınma ve oksitlenmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Her renk ve boyutta basılabilir.