1999'dan Günümüze Baskı Çözümleri
  • İvedik OSB Merkez San. Sit. 1341 cad. No:45-47-49 Yenimahalle / ANKARA
  • 0312 394 68 00
    info@parkurmatbaa.com

Metal Etiketlik Nedir

Metal Etiketlik Nedir?

Metal etiket zerlerine serigrafi baskı teknikleri, asit indirme gibi vb. yüzey işlemlerini uygulanaraktan yüzeyleri şekillendirmekte olan ya da işlenmekte olan metalin herhangi bir çeşidi ile yapılmakta olan etiket çeşidine metal etiket denilmektedir. Metal etiketler alüminyumların levhanın üzerlerine çeşitli yöntemler ile firma isminize ve de markanızı markalamasında, ürününüzün kimliğini belitmekte olan markasını modelini seri numarasını göstermekte olan ürünler olmaktadır. Alüminyum etiketlerde alüminyumların kalınlıkları eloksallı olup olmadıkları ve üzerlerine uygulanabilecek renk sayıları fiyatı etkilemekte olan en önemli faktörlerdendir. Alüminyum etiketlerin yüksek mikron eloksal yaptırıldıktan sonra özel mikron boyaları sayelerinde dış etmenlere ve doğaya karşı uzun yıllardır kullanılmakta olan çıkmayan etiket imalatındada yapılmaktadır, etiketin üzerlerine garvür pantoğraf makinemizde ayrıntıları özellikleri değerleri kazıma yaptıktan sonra markanızın ürünlerinin ömrünü yitirene kadar kalmasını sağlamaktayız.

Metal Etiketler İçin Hangi Alaşımlar Kullanılır?

Metal etiket üretimlerinde kullanılacak malzemeler arasında şunlar vardır;

Alüminyum

Alüminyum bilindiği üzzere bir metal alaşım olmaktadır.

Zamak

Zamak, çelik veya silikon kalıplarda üretilmekte olan bir metal alaşımıdır.

Thincut

Thincut, krom kaplı metal harf olmaktadır. Diacut gibi çeşitler bulunmaktadır. Diacut elmas uçlu kesim manasına da gelmektedir.

Metal Etikete Nerelere Nelere Basılır?

Metal etiketler işletmenin ismi ve ya logoları (ikisi birden), iletişim ve adres bilgileri basılabilmektedir.

Ayrıca uyarı ve ya bilgi amaçlı baskı da yapılmaktadır. Örnek vermemiz gerekirse tehlike uyarıları, ürün bilgileri gibidir.

İstenilmekte olan büyüklük ve küçüklükte yazı fontları ve rengi kullanılabilmektedir.

Bugün bir çok işletme dayanıklı olmaları nedeniyle bu kağıt, plastik etiketler yerlerine meta etiketleri kullanmayı tercih ediyorlar. Mobilya piyasasında bile eşyaların kenarlarında ürün bilgilerini içermekte olan metal etiketler ile sık sık karşılaşıyoruz.

Metal Etiket Nasıl Sipariş Edilir Maliyeti Nedir?

Metal etiketler istenilmekte olan modellerde, baskılarda ve sayılara karar verildikten sonra da kolayca sipariş verilebilmektedir. Online sipariş seçenekleri neredeyse sonsuz durumdadır. Taleplerinizi ayrıntılı olarak iletip daha sonra siparişiniz kabul edilmektedir ve en kısa sürece size teslimi yapılmaktadır.

Peki bu kullanışlı olan ürünlerin fiyatları nedir? Temel prensip olaraktan fiyatları haklarındaysa net bir miktar vermek yanlış olabilir. Kullanılacak olan baskı, boyutları ve miktarları en son fiyatı belirleyici faktörlerdendir. Her bütçeye uygun fiyat teklifleri almak ve size en ideal olana karar vermek mümkün olmaktadır.