1999'dan Günümüze Baskı Çözümleri
 • İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1341 cad. No:45-47-49 Yenimahalle / ANKARA
 • 0312 394 68 00
  info@parkurmatbaa.com

Kartvizit Baskı Tasarlanma Aşamaları Nasıldır

Kartvizit Baskı Tasarlanma Aşamaları Nasıldır?

Kartvizit Baskı ların tasarımı haklarında bir diğer kuralsa, şirketin adreslerinin okunabilirliğiyle ilgili olmaktadır. Eğer fiziksel adres okunamıyor ve ya tamamı ile kart üzerinde yer almıyor ise bu durum da profesyoneller taraflarından, şirket adresinin bilinmesini istenmediği şeklinde algılanmaktadır. Bu da kişilerin güvensiz olduğunu düşündürebilmektedir. Adresi eksiksiz yazmanın yanında eğer tasarım olarak uygun bir alan varsa adresinizin harita üzerinde gösterimine de yer verebilmektesiniz.

 • Şirketin isimleri
 • Kişi isimleri, soyadı ve unvanları
 • Ofisin fiziksel adresleri
 • Kişi telefon numaraları ve varsa faks numaraları
 • E-posta adresleri
 • Web siteleri
 • LinkedIn, Twitter ve Facebook vb.sosyal medya bağlantılarının (Bir web sitesi bulunmuyorsa kurumun sosyal medya bağlantılarına yer verilebilmektedir. Hızlı iletişimi sağlayan kanallar olmaktadır.)

Kartvizit Baskı Nasıl Hazırlanır?

Kartvizit Baskı, bir şirketin imzası niteliğini taşımaktadır, bir iletişim aracı olmaktadır. Bu neden ile kartvizitlerde iletişim bilgileri olmaz ise olmaz ögelerdir. Kartvizitler baskılara gönderilmeden önce; üzerinde firmanın ya da kişinin adı, fiziksel adresleri, telefonları, logosu, elektronik posta adresleri vb. bilgilerin yer almış olduğu titizlik ile oluşturulmuş bir tasarıma ihtiyaç duyulmaktadır. Kartvizitiz tasarımları iyi bir marka imajı için kritik bir öneme sahip olmaktadır. Bu neden ile kartvizit tasarımınızı seçerken üzerinde özenle durmanız gerekmektedir.

Ofsette basılmakta olan materyallerin gerek süslemede, gerekse de sürtünmeye karşı koruma ya da baskının daha uzun süre dayanıklılığını sağlama amaçlı olarak da baskı gibi yöntemlere ihtiyaç duyulmakta.

İnternette “kartvizitler”, “business card” diye aramalar yapıldığı zaman pek çok farklı boyut ve şekilde kartvizit ile karşılaşılmaktadır. Fakat yine de sektörde ağırlıklı olarak kullanılmakta olan boyutlar ve teknik özellikleri şu şekildedir:

Kartvizit Baskı Nedir, Neden Kullanılır?

Kartvizit Baskı Genel anlamlar da şahısların ve firmaların kısaltılmış tanıtım bilgilerini içermekte olan en ucuz iletişim araçlarından birisidir. Kartvizitlerin üzerinde (var ise) logosu, yetkilinin ismi ve şirket içindeki pozisyonları yani unvanları, telefonları, mail adresleri, web adresleri ve firmanın adresinin bilgileri kısacası iletişim bilgileri bulunmakta. Bu özelliklerin sayesinde kartvizitler var olan tanıdık ve müşterilerinize ek olaraktan yeni kişilere de en kolay yoldan ulaşılabilmesi açısından büyük önem taşımakta.