1999'dan Günümüze Baskı Çözümleri
  • İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1341 cad. No:45-47-49 Yenimahalle / ANKARA
  • 0312 394 68 00
    info@parkurmatbaa.com

Etiket Fiyatlarını Ne Belirler

Etiket Fiyatlarını Ne Belirler

Etiket baskı matbaa teknolojisinin sadece ülkemizde değil tüm dünyada olağanüstü bir ivme kazanması sonucunda hayatımızın hemen her alanında ortaya çıkan tasarımlar yaratmaktadır. Bugün market raflarında yer alan ürünlerden asansör kabinlerin ya da sanayide kullanılan uyarı işaretlerinden mobilya sektörüne kadar bu tasarımlara rastlamak mümkündür. Etiket baskı çeşitleri ihtiyaç duyulan alana göre üretilmekte ve bu da özellikle firmaların bu alanda karşılaştıkları sorunlara hızlı ve etkili çözüm getirmektedir. Etiket fiyatları üzerinde de etkili olan söz konusu özellikler her sektörün ihtiyacını karşılamakta ve sahip olduğu teknoloji sayesinde istenilen adedi en kısa sürede hayata geçirerek firmaların ticari faaliyetlerinde zaman kazanmasını sağlamaktadır.

Etiket Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Dijital baskı avantajları sonucunda ortaya çıkan bu tasarımlar çok kısa sürede istenilen sayıda adeti oluşturabilmesi nedeni ile de tercih edilir. Maliyet olarak düşük rakamlarda üretilmesi sayesinde fiyatı da son derece uygun olmaktadır. Söz konusu etiket fiyatları uygun olmasındaki en büyük etken ise bilgisayar teknolojisinden üst düzeyde faydalanılarak seri üretimi gerçekleştirebilmesidir. Üzerinde ürün özellikleri gibi tüketici ya da kullanıcı için son derece önemli bilgiler içermesi yanında firmalar adına da etkili bir reklam unsuru olarak değerlendirilir. Firma adı, iletişim bilgileri gibi unsurlar aynı zamanda firma reklamı adına önemli olup müşteriler ile etkili ve kalıcı bir iletişimin de temellerini oluşturur.

Etiket Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Ankara matbaa firmaları işletmeleri ihtiyaç duyduğu her alana yönelik üretim yapabilecek kapasiteye sahiptir. Farklı özelliklere sahip olan etiket çeşitleri bu anlamda kuşe ya da rulo gibi genelde kullanılan ürünleri ortaya koymakla birlikte sanayi alanında da yaygın olarak kullanılan metal etiket gibi tasarımları da mevcuttur. Kolay kullanım olanakları yanında güneş ışınları, yağmur ya da toz ve kir gibi dış etkenlere karşı dirençli olması etiket özellikleri arasında sayılabilir. Gerektiğinde farklı renklerde de üretimi gerçekleşmesi kurumsal etiket tasarımı gibi üretimleri de mevcut kılmakta ve bu da kurumsal kimliklerini güçlendirmek isteyen firmalara çok sayıda avantaj sunar.