1999'dan Günümüze Baskı Çözümleri
  • İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1341 cad. No:45-47-49 Yenimahalle / ANKARA
  • 0312 394 68 00
    info@parkurmatbaa.com

Baskes Etiket Avantajları Nelerdir

Baskes Etiket Avantajları Nelerdir?

Dijital baskı matbaa sektöründe kelimenin tam anlamı ile devrim yaratacak yeni tasarılarımların ortaya çıkmasına neden olmuştur. En başta firmaların reklam ve tanıtım alanında çok daha fazla kişiye olabildiğince hızlı ulaşabilmelerini sağlamış ve ortaya geleneksel baskı tekniklerine göre çok daha kaliteli ürünler konulmaya başlanmıştır.

Baskes etiket dijital baskı teknikleri içinde yer alan ve son yılların öne çıkan tasarımlar arasında gelmektedir. Eskiden olduğu gibi kesim sırasında bıçak gibi kesici alet ya da kalıp kullanımını devre dışan bırakan bu ürünler sayesinde ihtiyaç halinde çok daha fazla ürün çok daha hızlı şekilde hayata geçirilmektedir.

Baskes Etiket Kullanmanın Avantajları

Ankara matbaa firmaları tarafından yüksek kalite ile üretimi gerçekleşen bu tasarımların pek çok avantajı bulunurken bunlar arasında ilk sırada zamandan tasarruf edilmesi gelmektedir. Dijital baskı avantajları çerçevesinde gerçekleşen üretimde etiket alanında açığa çıkan ihtiyaç en hızlı şekilde giderilmektedir. Baskes etiket fiyatları uygun olması da bir diğer tercih seçeneği olarak karşımıza çıkar. Dijital baskı makinelerinin çok sayıda ürünü seri olarak üretebilmesi maliyet olarak da düşük bir bütçe ile hazırlanmasına neden olmaktadır. Geleneksel baskı tekniklerinde olduğu gibi kalıp ya da bıçak gibi kesim desteğine ihtiyaç duymaması bu tasarımların bir diğer özelliğidir.

Baskes Etiket Üretimi Nasıldır?

Dijital baskı denilince gerek yüksek kalitesi gerekse de seri üretim olanakları nedeni ile ilk akla gelen çalışmaların başında gelen bu tasarımlar makinede üretimi gerçekleşmesi ardından optik okuyuculu folyo kesim cihazları ile birbirinden ayrılmaktadır. Belli bir şablon etrafında kalan fazlalıkların alınması neticesinde ortaya çıkmakta ve sağladığı zaman tasarrufu yanında estetik görünümü ile dikkat çekmektir.

Baskes Etiket Kullanım Alanları Nereleridir?

Baskes etiket kullanımı genel olarak küçük ölçekli yüzeyler için tercih edilmektedir. Bir ürün üzerinde gerçekleşen indirime dikkat çekmek amacı ile ya da reklam olarak araç yüzeylerine uygulanabilecek boyutlarda da üretilebilmektedir. Ofis dekorasyonu gibi iç mekan düzenlemelerinde de yaygın olarak karşımıza çıkan baskes etiket Parkur matbaa tecrübesi ile hayata geçirilmektedir. Uzun süre kullanıma uygun dayanıklı özelliği yanında dış etkenlere karşı dayanıklı olması ile de ön plana çıkar.