1999'dan Günümüze Baskı Çözümleri
  • İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1341 cad. No:45-47-49 Yenimahalle / ANKARA
  • 0312 394 68 00
    info@parkurmatbaa.com

Asansör Etiket

Asansör Etiket

Asansör Etiket baskı tasarımlar günümüzde uygun maliyetleri yanında çok güçlü bir reklam unsuru olarak da görülmesi üzerine kullanım alanları ve özellikleri günden güne artmaktadır. Günlük hayatta  hemen her alanda karşımıza çıkan bu ürünler kullanım alanlarının özelliğine göre üretilecek bir teknoloji ile hayata geçirilmektedir. Etiket baskı fiyatları uygun olması da bir diğer tercih nedenleri arasında gelirken söz konusu fiyatlar ile ticari karşılığın fazlası ile alınmaktadır. Etiket baskı çeşitleri özellikle sanayi gibi zor şartlarda üretim yaparak bunu maksimum seviyede korumak ve tanıtmak isteyen firmalar için çok sayıda seçenek sunmakla birlikte asansör etiket bunlar arasında belki de ilk sırada gelmektedir.

Asansör Etiket Özellikleri Nelerdir?

Asansör Etiket baskı fiyatları dahilinde hayata geçirilen söz konusu tasarım asansör kullanımı olan çok katlı yapılarda güvenlik açısından hayati bir öneme sahip olduğu kadar üretici firma bakımından etkili bir tanıtım aracı olarak da görülür. Üzerinde firma iletişim bilgileri, asansörün kapasitesi ve diğer unsurlar sayesinde bilgi unsuru olması yanında periyodik kontrollerin de yapıldığının bir göstergesi sayılır. Asansör etiket önemi bir diğer açıdan ise kabin güvenliğini temsil etmekte ve sarı, kırmızı, mavi ya da yeşil gibi renklerin yer alamsı güvenlik derecesini sembolize etmektedir.

Asansör Etiket Renleri Ne Anlama Gelir?

Asansör Etiket baskı teknolojisi kullanılarak hayata geçirilen bu tasarımlar can ve mal güvenliği açısından son derece önemlidir. Periyodik bakımları sırasında ortaya çıkan sonuca göre derecelendirilen güvenlik durumu renkler ile belirtilerek kullanıcıların bilgi edinmesi sağlanır.
 
Kırmızı Etiket
Asansörün yüksek riskli olduğu anlamına gelmekte ve sorunların en kısa sürede giderilmesi gerektiğine işaret etmektedir. Bu asansörlerin takip kontrolü 30 gün içerisinde yapılmaktadır.
 
Sarı Etiket
Asansör etiket renkleri içinde yine yüksek risk teşkil eden kabin anlamına gelen sarı renkli etiketin takip kontrolü 60 gün sonra yapılır.
 
Mavi Etiket
Düşük risk anlamına gelen bu etiket risk seviyesinin can ya da mal güvenliğini tehdit etmeyecek seviyede olduğunu belirtir. Kontrol takip süresi 12 aydır.
 
Yeşil Etiket
Asansör etiket renkleri ne anlama gelir diye merak edenler yeşil renkli etiketlerin güvenli olduğu anlamına geldiğini bilmeli ve bu etikete sahip kabinlere güvenle binmelidir.