1999'dan Günümüze Baskı Çözümleri
  • İvedik OSB Merkez San. Sit. 1341 cad. No:45-47-49 Yenimahalle / ANKARA
  • 0312 394 68 00
    info@parkurmatbaa.com

Asansör Etiket

Asansör Etiket

Asansör etiket yıllık bakımlarının mutlaka yapılması gereken asansörlerin bakımından sonra asansör içerisine yapıştırılan etiketlerdir. Asansörün durumunu belirten etiketler, durum hakkında bilgiler ve uyarılarda bulunarak kullanımını gerçekleştiren insanları uyarır. Asansör etiket can ve mal güvenliğine karşı uygun olup olmadığını belirten asansör içerisindeki kullanımı sağlayan insanların görebilmesi için kabin kontrolünü sağlayan panelin etrafına, üstüne veya altına yer alır. Bu etiketler kırmızı, sarı, mavi, yeşil rengine sahip etiketlerdir. Kırmızı renkli etiketler asansörün ciddi bir sorunu olduğuna, en fazla 2 ay içerisinde bakımının yapılmasına, yapılmadığı takdirde bağlı olduğu belediyeye bildirilerek asansörün mühürlenmesiyle sonuçlanır.

Etiket Renk Anlamı

Etiket renk anlamı incelendiği zaman renklerin durum bildirdiği ve çeşitli ciddi uyarılara yapıldığı görülmektedir. Etiket üzerinde konumun bulunduğu belediyeye ait logo, belediyenin ismi, adresi, telefon numarası ve e-posta adresi görülür. Ve asansör etiketini montajlayan firmanın logo, ismi, adresi ve iletişim bilgileri de yer almaktadır. Bunun dışında periyodik kontrolün gerçekleştiği yıl, asansörün kimlik numarası, takip kontrol tarihi, uyarı yazısı, düzeltme için verilen süre, kullanıma uygun olduğu belirtilen yazı da yer alır. Etiket renklerinin verdiği anlamlara bakılacak olursa kırmızı etiket 60 güne kadar, sarı etiket 12 güne kadar, mavi etiket 12 ile 48 ay kadar bakımının mutlaka yapılmasına dair süre verir. Yeşil etikete baktığımız zaman asansörün kullanıma uygun olduğunu belirten bir yazı görülür. Uyarı olarak da asansör bakımlarının periyodik olarak kontrollerinin ihmal edilmemesini belirten bir uyarı yazısı bulunur.

Asansör etiket Basımı

Asansör Etiket basımı Parkur Matbaa tarafından içerisine yer alan bilgilerin istenildiği şekilde, boyut ve tasarımına da karar verilerek gerçekleştirilir. Asansör etiketler genellikle metal bir madde üzerine basılır. Bunun üzerine istenilirse QR kod da eklenerek asansörlerin bilgilerinin tek bir görselden ulaşılması sağlanabilir. Bütün merak ettiğiniz sorular hakkında asansör etiket veya Parkur Matbaa hakkında aklınıza takılan sormak istediğiniz ve görüşlerinizi belirtebilmeniz için bizlere web sitemizde yer alan iletişim kısmında gördüğünüz adresimizde bizleri ziyaret edebilir veya orada bulunan telefon numaramızdan bizleri arayabilirsiniz.