1999'dan Günümüze Baskı Çözümleri
  • İvedik OSB Merkez San. Sit. 1341 cad. No:45-47-49 Yenimahalle / ANKARA
  • 0312 394 68 00
    info@parkurmatbaa.com

Asansör Etiket

Asansör Etiket insanlar için bilgilendirici ve uyarıcı metinlerin yer aldığı etiketlerdir. Ankara Matbaa firmalarının ürettikleri ürünlerin de içerisinde önemli bir öneme sahip etiketlerdendir. Metnin durumuna göre etketin özelliği de değişir. Bu özelikler arasında renkler büyük rol oynuyor çünkü renkler insanlar tarafından belirli durumları çağrıştırıyor. Örneğin kırmızı rengi kullanım yerine göre riskli anlamını taşır. Yeşil rengi ise risk taşımayan olarak algılanır. Asansör Etiketlerine firmaların logo, isim, adres, telefon numarası gibi iletişim bilgileri de yer alabilir. Bu da firmaların kendilerini tanıtabilmeleri için önemli bir bilgilendirmeye vesile olduğu için de kendi markasını tanıtabilme olanağına sahip olur. Asansör Etiketi çok önemlidir çünkü asansör yük taşıma, yüksek katlara çıkabilmeye kolaylık sağlama işine yarar. Bu yük insan hayatı da olabilir. Bu nedenle bunun için alınmış yasal önlemler vardır. Bu yasal önlemler de insanlara asansör etiket ile ulaştırılıyor.
 

Asansör Etiket Sistemi

24 Haziran 2015 tarih ve 29396 sayılır Resmi Gazetede yayımlanan Asansör İşletme Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmenliği'inn amacı; insan ve/veya yük taşımacılığında kullanılan asansörler, hizmete girdikten sonra insanların ve canlıların güvenliğini sağlayacak şekilde kullanılmalıdır; işletme, bakım ve yıllık denetimler.
 

Kırmızı Etiket

Asansörlerinizin uzman denetim mühendisleri tarafından test ve muayeneler sonucunda can ve mal güvenliğiniz açısından yüksek risklerin belirlendiği, emniyetsiz asansörlere ve bir an önce giderilmesi gereken uygunsuzluklara yapıştırılan etikettir.
 

Sarı Etiket

Uzman denetim mühendisleri tarafından yapılan denetleme ve kontroller neticesinde can ve mal güvenliğiniz için risk durumu gözüken asansörlere yapıştırılan etikettir.
 

Mavi Etiket

Uzman denetim mühendisleri tarafından yapılan test ve muayeneler sonucunda asansörlerinizi can ve mal güvenliğiniz için tehlikeli hale getiren asansörlere yapıştırılan etikettir.
 

Yeşil Etiket

Asansörleriniz için uzman denetim mühendisleri tarafından yapılan test ve kontrollerin ardından can ve mal güvenliğiniz için hiçbir risk taşımayan uygun asansörlere bağlanırsınız.
 
 
 
Asansör Etiket yüksek kalitede Parkur Matbaa tarafından yapılmaktadır. Parlak, çarpıcı renkler ve uzun kullanım ömrü ile Ankara matbaalarında baskı fiyatları tüm bu unsurlar bir arada düşünüldüğünde son derece uygundur. Bu özellikleri sayesinde pazarlama sektöründe tercih edilen tasarım haline gelmiş ve reklam sektöründe iş ihtiyaçlarına hızlı çözümler sunmaktadır. Asansör Etiketleri asansörlere yapıştırıcı veya vida ile montajlanabilirler.