1999'dan Günümüze Baskı Çözümleri
 • İvedik OSB Merkez San. Sit. 1341 cad. No:45-47-49 Yenimahalle / ANKARA
 • 0312 394 68 00
  info@parkurmatbaa.com

ETİKET BASKI ÇEŞİTLERİ

Etiket baskı her sektörün faaliyet alanındaki özelliklerine göre tasarımlar üreterek işletmelerin bu alanda doğan ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamaktadır. Zira üretilen her ürün içeriğinde farklı özellikler bulundurmakta ve dolayısı ile bu özelliklere uygun etiketlere ihtiyaç duyulmaktadır. Teknolojinin en çok katkı sunduğu alanların başında gelen sektör, etiket baskı çeşitleri ile farklı özelliklerde üretim yapabilmektedir. Aynı zamanda tasarım zenginliği de sağlayan bu özellik işletmelerin reklam gücüne değerli katkılar sunmaktadır. Pek çok etiketin ürünler üzerinde kalma süresi uzun zamanı kapsadığından bu süre boyunca işletme hakkında bilgi sahibi olmak, ihtiyaç halinde iletişime geçmek mümkün olmakta ve bu hizmetten yararlanmak isteyen işletme sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Etiket Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Etiket baskı çeşitleri işletmelerin ihtiyaçlarına uygun olarak oluşmuş geniş bir yelpazeden oluşmaktadır. Sık tercih edilenler aşağıdaki gibidir.

 • Ofset Baskı
 • Serigraf Baskı
 • Tampon Baskı
 • Varak Baskı
 • Flekso Baskı
 • U.V. Baskı
 • Dijital Baskı
 • Transfer Baskı

İşletmeler bu seçenekler arasından faaliyet alanlarına en uygun tercihi yaparak baskı hizmetlerinden yararlanabilmekte ve aynı zamanda etkili bir reklam aracı olan bu yöntem sayesinde güçlerine güç katabilmektedir. Reklam, yaşanan rekabet ortamında işletmeler açsından önemli bir silahtır. Etiket kullanım alanlarının yaygın olması etiket baskı sayesinde geniş kitlelere işletme hakkında bilgi sağlaması açısından değerlidir.

Ofset Baskı Nedir?

Etiket baskı çeşitleri arasında en sık tercih edilenlerin başında delen ofset baskı, kağıt ve kağıt özelliğine sahip materyaller üzerine su ile karıştırılmış mürekkep aracılığı ile baskı yapılmasıdır. Teknoloji ile birlikte dijital baskı yöntemleri artsa da, günümüzde hala etiket baskı çeşitleri arasında yoğun ilgi görmektedir. Kitap, dergi, broşür, kartvizit, gazete gibi aynı anda çok sayıda basıma ihtiyaç duyulan alanlarda tercih edilmekte ve geleneksel baskı yöntemlerinin başında gelmektedir. Maliyet açısından da işletmelere avantajlar sağlaması, özellikle broşür gibi tanıtım ürünlerine ihtiyacı olanlar için idealdir. Etiket baskı çeşitleri arasından dileyen her işletme ticari faaliyetine ve müşteri kitlesine uygun olan seçeneği tercih ederek etkili bir reklam aracı elde edebilir.