1999'dan Günümüze Baskı Çözümleri
  • İvedik OSB Merkez San. Sit. 1341 cad. No:45-47-49 Yenimahalle / ANKARA
  • 0312 394 68 00
    info@parkurmatbaa.com

ANKARA MATBAA FİYATLARI

Ankara matbaa günümüz piyasa şartlarında her işletmenin ihtiyacı olan pazarlama ve tanıtım desteğini sunmakta önemli bir rol oynamaktadır. Gün geçtikçe sertleşen rekabet ortamında ayakta kalmanın gerekliliği olarak önemli hale gelen ürün tanıtımı doğru kanallar aracılığı ile yapıldığında işletmelere pozitif katkı verirken, ticari kazançlarında artış olduğu da gözlenmektedir. Ankara matbaa fiyatları son derece uygun seviyelerde olması da buna katkı verir. Zira bu sayede baskı alanındaki ihtiyaçlarına düşük maliyetlerle çözüm bulan işletmeler geleceğe çok daha güvenli bakabilmektedir. İleri teknolojinin tüm imkanlarından yararlanılarak üretilen tasarımlar müşteri kitlesine özel olarak imal edilebilmekte ve bu da pratik çözüm imkanı vermektedir.

Matbaa Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ankara matbaa fiyatları belirlenirken pek çok etken devreye girmekle birlikte, en çok etki eden unsurlar aşağıdaki gibidir.

  • Adet Miktarı: Bir üründen ne kadar basılacağı fiyat konusunda belirleyici bir etkendir. Adet çoğaldıkça fiyat artışı yaşanacağı kadar pazarlık şansı da artabilir.
  • Teknoloji Seçimi: Ücretlere etki eden diğer bir faktör kullanılacak teknoloji tercihidir. Demode teknolojiler kuşkusuz çok daha ucuza mal olsa da ortaya çıkacak sonuç ile başarı elde etmek mümkün olmadığından, güncel teknoloji ile basım yapan matbaalar tercih edilmelidir.
  • Kalite Tercihi: Kalite her sektörde olduğu gibi matbaa sektöründe de fiyatlara doğrudan tesir eder. Kaliteli bir üretime sahip tasarım ile arzulanan sonucu elde etmek çok daha kolaydır.

Teknolojinin Fiyatlara Etkisi

Ankara matbaa fiyatları belirlenirken etkin bir rol oynayan teknolojinin üretim hızına yaptığı katkı yadsınamaz. Kısa sürede seri üretim yapılmasına olanak veren bu teknoloji sayesinde işletmelerin ihtiyaç duydukları baskı ürünleri zamanında teslim edilmekte ve bu da müşteriler açısından olumlu karşılanmaktadır. Ankara matbaa fiyatları üzerinde bir etkisi olduğu gerçekse de, bu özelliği nedeni ile de etkisini hissettirmez. Zira zamanı ekonomik kullanmanın çok önemli hale geldiği günümüz ticaret dünyasında seri üretim yapabilen baskı makineleri büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle Ankara matbaa fiyatları üzerinde teknoloji etkisi fazla hissdilmez.